Середа, 22.05.2024, 08:51
Вітаю Вас Гість | RSS

Кросворди на українській мові

Кросворди на тему "Зоологія"

з відповідями

 

 

Зоологічний кросворд №1

По горизонталі: 3. Особина жіночої статі у тварин, комах і т. ін. 6. Сукупність тварин, що живуть на дні морських і прісних водойм. 9. Гірська коза з невеликими, загнутими на кінцях рогами. 10. Невеликий схожий на ластівку птах з видовженим тілом і довгими гострими крилами. 11. Порода мисливських або кімнатних собак, що мають короткі криві ноги й довгий тулуб. 12. Рідина, що виділяється особливими залозами у ротовій порожнині людини та хребетних тварин і зволожує ротову порожнину, сприяє змочуванню та перетравлюванню їжі. 15. Тварини, які живляться органічними речовинами, що розклалися. 16. Зона поширення певних видів тварин.

По вертикалі: 1. Отруйна змія родини аспідів. 2. Дрібна хижа тварина родини куницевих з цінним темно-коричневим або чорним хутром, яка, захищаючись, викидає смердючу рідину. 4. Цінний хутровий звір родини куницевих. 5. Хижий птах родини соколиних. 7. Летюча миша. 8. Дуже розвинені різці в сучасних та вимерлих хоботних (слонів, мамонтів та ін.). 13. Довгохвостий папуга, поширений в Центральній Америці. 14. Порода мисливської собаки, схожа на салукі, але з густішою шерстю.

Відповіді:

По горизонталі: 3. Самка. 6. Зообентос. 9. Сарна. 10. Стриж.  11. Такса. 12. Слина. 15. Сапрофаги. 16. Ареал.

По вертикалі: 1. Мамба. 2. Скунс. 4. Горностай. 5. Постільга. 7. Кажан. 8. Бивні. 13. Арара. 14. Афган.

 

Зоологічний кросворд №2

По горизонталі: 7. Біла рідина, що виділяється молочними залозами самиць ссавців після пологів для годування малят. 8. Нижня кінцева частина хребта у людини, деяких ссавців і птахів. 9. Зуб між різцями й передкореневими зубами в кожній половині верхньої та нижньої щелеп людини й ссавців. 10. Шотландська вівчарка. 11. Невелика сплюснена хоботна комаха – паразит тварин і людини. 12. Кінцева нижня частина ноги людини та задньої кінцівки деяких наземних хребетних тварин. 14. Група тварин (переважно одного виду, віку і т. ін.), об'єднаних з певною господарською метою (для утримання, нагулу, відгодівлі тощо). 16. Група птахів, тварин, риб, які тримаються разом. 18. Невелика промислова риба Каспію та Аралу; різновид плітки. 22. Пластична маса жовтого чи білого кольору, яку виробляють бджоли для стільника. 24. Водяна хребетна тварина з непостійною температурою тіла, яка дихає зябрами і має плавці та шкіру, звичайно вкриту лускою. 25. Видозмінена, схожа на плавник кінцівка морських тварин (моржів, тюленів і т. ін.). 26. Медоносна комаха, що збирає квітковий нектар і переробляє його на мед. 27. Клас безхребетних членистоногих тварин, до якого належать жуки, бабки, мухи, бджоли, блощиці, мурашки тощо.

По вертикалі: 1. Дрібна двокрила кровоссальна комаха, поширена в тропічному та субтропічному поясах земної кулі. 2. Розширена частина стравоходу в багатьох птахів, де тимчасово перебуває та попередньо перетравлюється їжа. 3. Лісовий перелітний рудувато-сірий птах родини воронових, який має білувату з темними смугами голову і невеликий чубчик червонуватого відтінку. 4. Пологи у кролиці. 5. Невеликий перелітний співучий птах ряду горобиних з коротким хвостом, прямим дзьобом і великими крильми. 6. Хижий птах родини яструбиних. 13. Рот звіра. 15. Тулуб людини або тварини. 17. Влаштоване або пристосоване місце для кладки яєць і виведення пташенят у птахів. 19. Водоплавний птах із чорно-сірим пір'ям та білим наростом на лобі. 20. Великий хижий птах родини яструбових, що живе переважно біля водойм і живиться рибою. 21. Морський водоплавний птах родини сивкових. 23. Червона рідка сполучна тканина організму тварин, що виконує важливі функції в забезпеченні його життєдіяльності. 25. Південноамериканська в'ючна тварина родини верблюдів.

Відповіді:

По горизонталі: 7. Молоко. 8. Куприк. 9. Ікло. 10. Колі. 11. Клоп. 12. Стопа. 14. Стадо. 16. Зграя. 18. Вобла. 22. Віск. 24. Риба. 25. Ласт. 26. Бджола. 27. Комахи.

По вертикалі: 1. Москіт. 2. Воло. 3. Сойка. 4. Окріл. 5. Шпак. 6. Мишоїд. 13. Паща. 15. Тіло. 17. Гніздо. 19. Лисуха. 20. Орлан. 21. Чайка. 23. Кров. 25. Лама.

 

Кросворди на тему "Тварини"

Кросворди на інші теми

 

Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz