Середа, 22.05.2024, 07:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Кросворди на українській мові

Кросворди на тему "Рослини"

з відповідями

 

 

Кросворд на тему "Рослини" №1

По горизонталі: 4. Трав'яниста рослина родини складноцвітих, сушений корінь якої вживається як домішка до кави, а також для виготовлення її сурогату. 7. Злакова рослина, зерна якої використовуються для виготовлення хліба. 8. Рослина сімейства ароїдних з великими білими квітками. 11. Колюча трав'яниста рослина-бур'ян. 12. Дерево або кущ із гнучким гіллям, цілісними листками і зібраними в сережки одностатевими квітками. 13. Трав'яниста багаторічна або дворічна рослина родини зонтичних, пахуче насіння якої застосовується в кулінарії. 14. Нижча безхлорофільна рослина, що має форму шапки, надітої на ніжку, і розмножується головним чином спорами. 15. Однорічна або багаторічна трав'яниста декоративна рослина родини синюхових, квіти якої часто смугасті або плямисті, зібрані у великі суцвіття. 17. Південна водяна рослина родини лататтєвих із великими красивими квітками та їстівними плодами. 21. Дерево, що має лапате листя з гострими кінцями й глибокими вирізами. 23. Дерево родини маслинових з перистим листям і міцною деревиною. 24. Центральна частина квітки покритонасінних рослин, що є жіночим органом їх розмноження.

По вертикалі: 1. Південне вічнозелене цитрусове дерево, яке дає їстівні плоди. 2. Подовжене гнучке стебло або гілка деяких рослин. 3. Нижня частина гриба. 5. Баштанна рослина з великими запашними плодами. 6. Багаторічна тропічна й субтропічна трав'яниста лікарська рослина з довгастим м'ясистим листям, укритим по краю шипами. 9. Невелике південне дерево або кущ з їстівними грушоподібними плодами. 10. Плодове дерево родини розових, близький родич мигдалю, персика, сливи і вишні. 16. Хвороба деяких рослин, що характеризується появою наростів на їх корінні. 18. Яра злакова культура з суцвіттям волоть і вкритим лускою (рідше голим) зерном. 19. Дерево або чагарник родини шовковицевих, що містить отруйні алкалоїди. 20. Багаторічна трав'яниста дрібна плавуча круглолиста рослина, що покриває води (зазвичай стоячі) та є їжею для водоплавних птахів. 22. Голчасте або лускоподібне листя деяких рослин (сосни, ялини, модрини і т. ін.).

 

Відповіді:

По горизонталі: 4. Цикорій. 7. Жито. 8. Кала. 11. Будяк. 12. Верба. 13. Кмин. 14. Гриб. 15. Флокс. 17. Лотос. 21. Клен. 23. Ясен. 24. Маточка.

По вертикалі: 1. Лимон. 2. Лоза. 3. Ніжка. 5. Диня. 6. Алое. 9. Мушмула. 10. Абрикос. 16. Кила. 18. Овес. 19. Анчар. 20. Ряска. 22. Хвоя.

 

Кросворд на тему "Рослини" №2

По горизонталі: 3. Овочева городня рослина з різким смаком і запахом, що належить до цибулинних культур родини лілійних; вживається як страва, приправа, а також у медицині. 4. Кущова або деревна рослина роду ліщини. 9. Багаторічна трав'яниста рослина родини зонтичних. 10. Плід садового дерева. 11. Ліанова тропічна пальма, гнучкі, тонкі стебла якої ідуть на виготовлення меблів, кошиків і т. ін. 13. Південна гірська чагарникова рослина з великими квітками різного забарвлення; вирощується як декоративна. 14. Багаторічна трав'яниста рослина родини півникових переважно з оранжево-жовтими квітами, висушені приймочки яких використовуються для виготовлення оранжево-жовтих фарб, прянощів, ліків і т. ін. 15. Дерево родини букових з видовжено-ланцетними листками й спрямованими догори суцвіттями.

По вертикалі: 1. Вишня з неїстівними плодами, що росте і культивується як декоративна рослина в основному на Далекому Сході. 2. Овочева городня рослина. 5. Найвище дерево на Землі. 6. Однорічна отруйна трав'яниста рослина родини пасльонових із білими квітками, які мають неприємний, запаморочливий запах; використовується в медицині. 7. Високе швидкоросле листяне дерево з зеленувато-сірим стовбуром, широкою кроною та лапатим листям. 8. Дерево або кущ родини бобових з білими чи жовтими квітками. 12. Плодове дерево або кущ із круглими плодами з товстою шкірою, наповненими насінням. 13. Тропічна трав'яниста рослина з великим кислувато-солодким на смак делікатесним плодом, що має вигляд величезної (20-40 см) соснової шишки.

 

Відповіді:

По горизонталі: 3. Часник. 4. Фундук. 9. Ферула. 10. Яблуко. 11. Ротанг. 13. Азалія. 14. Шафран. 15. Каштан.

По вертикалі: 1. Сакура. 2. Цибуля. 5. Секвоя. 6. Дурман. 7. Платан. 8. Акація. 12. Гранат. 13. Ананас.

 

Кросворди на тему "Ботаніка"

Кросворди на інші теми

 

Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz