Середа, 22.05.2024, 09:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Кросворди на українській мові

Кросворди на тему "Природа"

з відповідями

 

 

Кросворд на тему "Природа" №1

По горизонталі: 5. Морські організми, які живуть на великих глибинах (понад 500 м). 8. Пора року. 9. Плід південної рослини зеленого кольору, що нагадує лимон. 10. Частина рослини, яка розвивається після запліднення із зав'язі квітки і містить насіння. 11. Позитивно заряджена елементарна частинка атомного ядра будь-якого хімічного елемента. 13. Вишня з неїстівними плодами, що росте і культивується як декоративна рослина в основному на Далекому Сході. 15. Стан атмосфери (хмарність, вологість, опади, температура повітря і т. ін.) у даному місці, в даний час. 17. Оболонка земної кулі між її корою та ядром. 18. Сукупність видів рослин і тварин, що складають живе населення даного району. 20. Газ без кольору, запаху й смаку, який не підтримує горіння; головна складова частина повітря (близько 72%). 21. Гуркіт, що супроводжує блискавку під час грози. 22. Наука, що вивчає будову тіла, спосіб життя, еволюційний розвиток і географічне поширення риб.

По вертикалі: 1. Оптичних явище в атмосфері (світле слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця). 2. Вихровий рух атмосфери зі зменшенням тиску повітря від периферії до центра вихору, який супроводжується великою хмарністю та опадами. 3. Весь світ у цілому, Всесвіт. 4. Великий безлісий, вкритий трав'янистою рослинністю, рівнинний простір у зоні сухого клімату. 6. Розповсюдження насіння та плодів рослин водною течією. 7. Запилення рослин за допомогою води. 12. Тулуб людини або тварини. 14. Дерево, що має лапате листя з гострими кінцями й глибокими вирізами. 16. Однорічна трав'яниста олійна рослина родини бобових; земляний горіх. 17. Явище спалаху в атмосфері, зумовлене залітанням у неї з космічного простору невеликих твердих тіл, що рухаються з великими швидкостями. 19. Загальна назва дуже поширеної комахи ряду двокрилих, що є переносником збудників заразних хвороб. 21. Колюча кущова рослина, яку вирощують як декоративну або для живоплоту.

 

Відповіді:

По горизонталі: 5. Батибіонти. 8. Літо. 9. Лайм. 10. Плід. 11. Протон. 13. Сакура. 15. Погода. 17. Мантія. 18. Біом. 20. Азот. 21. Грім. 22. Іхтіологія.

По вертикалі: 1. Гало. 2. Циклон. 3. Космос. 4. Степ. 6. Гідрохорія. 7. Гідрофілія. 12. Тіло. 14. Клен. 16. Арахіс. 17. Метеор. 19. Муха. 21. Глід.

 

Кросворд на тему "Природа" №2

По горизонталі: 6. Сукупність тварин, що населяють товщу води й пасивно переносяться водою. 7. Орган слуху. 8. Атмосферні опади. 9. Ділянки слизової оболонки ротової порожнини ссавців і людини, що покривають зубні відростки щелеп і коріння зубів. 12. Хижий нічний птах з великою круглою головою, великими очима й коротким гачкуватим дзьобом. 13. Найменша кількість хімічного елемента, що складається з ядра й електронів. 14. Великий травоїдний ссавець з довгим хоботом і двома бивнями, що живе у Тропічній Африці та Азії. 15. Частина доби. 17. Тонконогий, з видовженим тулубом і довгою гострою мордою, з прямою шерстю мисливський собака. 20. Один з їстівних грибів із бурою шапинкою та білим м'якушем, що росте переважно в березових лісах.

По вертикалі: 1. Стопа, нога тварини, птаха і т. ін. 2. Водний потік, що живиться із джерела або стоком атмосферних опадів і тече по видовжених зниженнях рельєфу від верхів'я до гирла. 3. Розділ зоології, що вивчає раковини сучасних і вимерлих молюсків, плечоногих та інших тварин. 4. Гостра частина органа захисту або нападу деяких комах, якою вони жалять. 5. Промислова риба родини коропових. 10. Один з трьох головних агрегатних станів речовини. 11. Тривалість існування явищ і предметів, яка вимірюється століттями, роками, місяцями, годинами, хвилинами і т. ін. 16. Яєчка, що їх відкладають самиці риб, раків, жаб та інших водяних тварин. 18. Схожий на невелику чаплю болотний птах із довгими ногами й загнутим дзьобом; у стародавніх єгиптян уважався священним. 19. Рухливий м'язовий орган у ротовій порожнині хребетних тварин і людини, який допомагає захоплювати, пережовувати й ковтати їжу, визначає її смакові якості.

 

Відомості:

По горизонталі: 6. Зоопланктон. 7. Вухо. 8. Дощ. 9. Ясна. 12. Сова. 13. Атом. 14. Слон. 15. Ніч. 17. Хорт. 20. Підберезник.

По вертикалі: 1. Лапа. 2. Ріка. 3. Конхіологія. 4. Жало. 5. Товстолобик. 10. Газ. 11. Час. 16. Ікра. 18. Ібіс. 19. Язик.

 

Кросворди на тему "Природознавство"

Кросворди на інші теми

 

Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz