Середа, 22.05.2024, 08:59
Вітаю Вас Гість | RSS

Кросворди на українській мові

Кросворди на тему "Ботаніка"

з відповідями

 

 

Кросворд на тему "Ботаніка" №1

По горизонталі: 1. Частина рослини, що виростає на кінці стебла або гілки й складається з маточки, тичинки й пелюсток навколо них. 4. Однорічна трав'яниста медоносна рослина, із зерен якої виготовляють високопоживну крупу та борошно. 9. Рід пальм, поширених в тропіках Азії. 10. Багаторічна вічнозелена рослина, яка паразитує на багатьох породах дерев. 11. Місце на рослині, від якого відходить листя або нові пагінці, корені. 13. Вічнозелене хвойне дерево. 14. Овочева городня рослина з різким смаком і запахом, що належить до цибулинних культур родини лілійних; вживається як страва, приправа, а також у медицині. 15. Багаторічна трав'яниста рослина родини півникових переважно з оранжево-жовтими квітами, висушені приймочки яких використовуються для виготовлення оранжево-жовтих фарб, прянощів, ліків і т. ін.

По вертикалі: 2. Дерево або кущ із гнучким гіллям, цілісними листками і зібраними в сережки одностатевими квітками. 3. Тропічне вічнозелене дерево, з насіння якого виготовляють шоколад. 5. Багаторічна декоративна рослина з високим стеблом і великими яскравими квітами, зібраними по кілька в пазухах листків, іноді в китицеподібні суцвіття. 6. Лісове білокоре дерево з тоненьким довгим гіллям і серцеподібним листям. 7. Трав'яниста багаторічна медоносна рослина, з білими або жовтими квітками та лимонним запахом, з якої добувають ефірну олію. 8. Дерево родини букових з видовжено-ланцетними листками й спрямованими догори суцвіттями. 12. Витка кущова або деревна рослина, поширена переважно в тропічних і субтропічних лісах. 13. Садове і лісове плодове дерево або кущ із соковитими плодами переважно фіолетового або жовтого кольору з великою довгастою кісточкою.

 

Відповіді:

По горизонталі: 1. Квітка. 4. Гречка. 9. Арека. 10. Омела. 11. Вузол. 13. Сосна. 14. Часник. 15. Шафран.

По вертикалі: 2. Верба. 3. Какао. 5. Мальва. 6. Береза. 7. Меліса. 8. Каштан. 12. Ліана. 13. Слива.

 

Кросворд на тему "Ботаніка" №2

По горизонталі: 2. Вища багаторічна спорова трав'яниста рослина з зеленим, переважно гіллястим, стеблом і лускуватим листям. 5. Дрібний плід хлібних злаків. 6. Захворювання рослин, що характеризується поверхневим ураженням тканин. 7. Трав'яниста багаторічна або дворічна рослина родини зонтичних, пахуче насіння якої застосовується в кулінарії. 8. Подовжене гнучке стебло або гілка деяких рослин. 10. Овочева коренеплідна дворічна рослина родини хрестоцвітих. 12. Хвороба багатьох культурних і дикорослих рослин, за якої надземна частина рослини вкривається бурими плямами. 16. Однорічна трав'яниста рослина родини злакових, зернова і кормова культура. 17. Трав'яниста рослина родини бобових, яку вирощують на зелене добриво, на корм худобі та як декоративну. 18. Частина рослини, яка розвивається після запліднення із зав'язі квітки і містить насіння.

По вертикалі: 1. Зарості колючих рослин. 2. Голчасте або лускоподібне листя деяких рослин (сосни, ялини, модрини і т. ін.). 3. Прищеплене фруктове дерево. 4. Південна злакова рослина з волотистим суцвіттям, подібна до проса. 7. Південне вічнозелене хвойне дерево. 9. Південне плодове дерево родини яблуневих. 11. Молода гілка або стеблина рослини. 13. Трав'яниста однорічна олійна та кормова рослина родини хрестоцвітих із сизувато-зеленим листям і жовтими квітками. 14. Однорічна городня рослина родини зонтичних, що її використовують як ароматичну приправу для страв, а також для соління огірків і помідорів. 15. Колюча кущова рослина, яку вирощують як декоративну або для живоплоту.

 

Відповіді:

По горизонталі: 2. Хвощ. 5. Зерно. 6. Парша. 7. Кмин. 8. Лоза. 10. Ріпа. 12. Іржа. 16. Могар. 17. Люпин. 18. Плід.

По вертикалі: 1. Терни. 2. Хвоя. 3. Щепа. 4. Сорго. 7. Кедр. 9. Айва. 11. Пагін. 13. Ріпак. 14. Кріп. 15. Глід.

 

Кросворди на тему "Рослини"

Кросворди на інші теми

 

Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz