Середа, 22.05.2024, 07:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Кросворди на українській мові

Кросворди на тему "Біологія"

з відповідями

 

 

Біологічний кросворд №1

По горизонталі: 7. Рослина, з яких медоносні бджоли збирають нектар і пилок, переробляючи згодом їх в мед та пергу. 8. Тварина, що живиться рослинною їжею. 9. Морська хижа риба родини тріскових, що має промислове значення. 10. Парнокопита степова тварина роду газелей з тонкими ногами і ліроподібними рогами. 11. Чорна з жовтими поперечними смужками перетинчастокрила комаха, що жалить, як бджола. 14. Подовжене гнучке стебло або гілка деяких рослин. 15. Самка павича. 18. Кровоносна судина, що несе кров з різних частин тіла до серця. 19. Яра злакова культура з суцвіттям волоть і вкритим лускою (рідше голим) зерном. 20. Твердий кістковий наріст на голові деяких ссавців, що звужується до кінця. 21. Народна назва неїстівного гриба. 24. Порожнина між верхньою і нижньою щелепами з отвором у нижній частині обличчя. 27. Невелике безлисте дерево або кущ, що росте у середньоазіатських солончакових та піщаних пустелях. 28. Трав'яниста декоративна однолітня рослина родини пасльонових з великими яскравими квітками різних кольорів.

По вертикалі: 1. Гіпопотам. 2. Велика змія з родини удавів, що водиться в тропічних країнах. 3. Водяний ластоногий ссавець із вусатою мордою, великими іклами та короткою шерстю. 4. Овочева коренеплідна дворічна рослина родини хрестоцвітих. 5. Фізіологічний стан спокою організму людини і тварини, що настає періодично і супроводиться повною або частковою втратою свідомості й ослабленням ряду фізіологічних процесів. 6. Категорія в біологічній класифікації. 12. Ссавець родини котячих схожий на рись. 13. Їстівний гриб із жовтуватою шапинкою на тонкій високій ніжці, що звичайно росте купками на пеньках чи біля коренів дерев. 16. Великий водоплавний птах із довгим гачкуватим дзьобом, яким він ловить рибу, та з еластичним шкірним мішком під нижньою щелепою. 17. Організм, що нормально існує та розмножується при середніх температурах. 22. Невеликий птах із довгим чубом, тонким, загнутим донизу дзьобом і яскравим строкатим забарвленням. 23. Дерево, що має лапате листя з гострими кінцями й глибокими вирізами. 25. Орган статевого спороносіння сумчатих грибів, усередині якого розвиваються аскоспори. 26. Неотруйна змія середнього розміру, що має жовті плями з обох боків голови.

 

Відповіді:

По горизонталі: 7. Медонос. 8. Фітофаг. 9. Хек. 10. Джейран. 11. Оса. 14. Лоза. 15. Пава. 18. Вена. 19. Овес. 20. Ріг. 21. Поганка. 24. Рот. 27. Саксаул. 28. Петунія.

По вертикалі: 1. Бегемот. 2. Боа. 3. Морж. 4. Ріпа. 5. Сон. 6. Царство. 12. Каракал. 13. Опеньок. 16. Пелікан. 17. Мезофіл. 22. Одуд. 23. Клен. 25. Аск. 26. Вуж.

 

Біологічний кросворд №2

По горизонталі: 5. Трав'яниста рослина, схожа на моркву. 8. Дерево з серцеподібним зубчастим листям і жовтим пахучим медоносним цвітом. 9. Собака. 10. Багаторічна тропічна й субтропічна трав'яниста лікарська рослина з довгастим м'ясистим листям, укритим по краю шипами. 11. Неотруйна змія родини вужів. 13. Сформований історично тваринний світ, сукупність усіх видів тварин даної місцевості, країни або певного геологічного періоду. 15. Великий хижий птах із блискучим чорно-синім пір'ям, що живе подалі від осель. 16. Злакова рослина, з зерен якої одержують пшоно. 19. Хижак родини собачих, звичайно сірої масті. 21. Орган статевого спороносіння сумчатих грибів, усередині якого розвиваються аскоспори. 22. Одна з великих природних груп у систематиці рослин і тварин. 23. Сукупність тварин, що живуть на дні морських і прісних водойм.

По вертикалі: 1. Самиця козла. 2. Великий хижий птах родини яструбиних, що живе по берегах рік, озер, морів і живиться рибою. 3. Звужена кінцева частина тіла у плазунів, риб, морських тварин і деяких комах. 4. Водяна хребетна тварина з непостійною температурою тіла, яка дихає зябрами і має плавці та шкіру, звичайно вкриту лускою. 6. Птах з родини ракшоподібних із масивною головою, красивим густим пір'ям, довгим прямим дзьобом чорного або червоного кольору і дуже короткими ногами; живе біля води. 7. Цінний хутровий звір родини куницевих. 12. Орган зору у людини, всіх хребетних та деяких безхребетних тварин. 14. Лепеха. 17. Отруйна змія. 18. Прісноводна хижа риба зеленувато-жовтого кольору, з чорними поперечними смугами і червонуватими нижніми плавниками. 20. Червона рідина, яка, циркулюючи в замкнутій кровоносній системі організму, забезпечує живлення його клітин і обмін речовин у ньому. 22. Блощиця.

 

Відповіді:

По горизонталі: 5. Морківник. 8. Липа. 9. Пес. 10. Алое. 11. Полоз. 13. Фауна. 15. Ворон. 16. Просо. 19. Вовк. 21. Аск. 22. Клас. 23. Зообентос.

По вертикалі: 1. Коза. 2. Скопа. 3. Хвіст. 4. Риба. 6. Зимородок. 7. Горностай. 12. Око. 14. Аїр. 17. Мамба. 18. Окунь. 20. Кров. 22. Клоп.

 

Біологічний кросворд №3

По горизонталі: 7. Тварини, що живуть у донних грунтах водойм. 8. Городня рослина родини хрестоцвітих, листя якої використовують для виготовлення різних страв. 9. Рот звіра, риби і т. ін. 10. Дике, некультивоване плодове дерево. 11. Південне плодове дерево родини яблуневих. 12. Скупчення плодів або квітів на одній гілці. 14. Кущова рослина з колючими гілками та великими кисло-солодкими їстівними ягодами. 18. Невеликий схожий на ластівку птах з видовженим тілом і довгими гострими крилами. 19. Самець вівці. 22. Черв'як. 24. Ссавець родини куницевих, що живе поблизу прісноводних водойм. 25. Видозмінена, схожа на плавник кінцівка морських тварин (моржів, тюленів і т. ін.). 26. Велика перетинчастокрила жаляча комаха родини ос. 27. Трав'яниста рослина, стебло та листя якої густо вкриті жалкими волосками.

По вертикалі: 1. Невеликий гризун родини полівкових, що веде напівводяний спосіб життя і має цінне блискуче густе хутро бурого кольору. 2. Невелика безхвоста земноводна тварина, задні кінцівки якої довші, ніж передні, і пристосовані до стрибання. 3. Яйце воші. 4. Тропічне вічнозелене дерево, з насіння якого виготовляють шоколад. 5. Загальна назва дуже поширеної комахи ряду двокрилих, що є переносником збудників заразних хвороб. 6. Основна наземна частина дерева або куща, від якої ростуть гілки. 13. Життєво важливі парні органи хребетних тварин і людини. 15. Садове і лісове фруктове дерево з темно-зеленим цупким листям та плодами, що переважно мають форму заокругленого конуса. 16. Степовий птах ряду дрохв, який під час польоту створює крильми різкий шум. 17. Категорія в біологічній класифікації. 20. Свійська тварина. 21. Тихоокеанська промислова риба. 23. Маленька безкрила кровосисна комаха – зовнішній паразит тварин і людини. 25. Нога тварини, птаха і т. ін.

 

Відповіді:

По горизонталі: 7. Інфауна. 8. Капуста. 9. Паща. 10. Дичка. 11. Айва. 12. Гроно. 14. Агрус. 18. Стриж. 19. Баран. 22. Черв. 24. Видра. 25. Ласт. 26. Шершень. 27. Кропива.

По вертикалі: 1. Ондатра. 2. Жаба. 3. Гнида. 4. Какао. 5. Муха. 6. Стовбур. 13. Нирки. 15. Груша. 16. Стрепет. 17. Царство. 20. Свиня. 21. Сайра. 23. Воша. 25. Лапа.

 

Біологічний кросворд №4

По горизонталі: 1. Молоде стебло рослини. 5. Кущова рослина з колючими гілками та великими кисло-солодкими їстівними ягодами. 6. Самець пави. 8. Чорна з жовтими поперечними смужками перетинчастокрила комаха, що жалить, як бджола. 9. Орган нюху у вигляді виступу над ротом із дихальними шляхами на обличчі людини, морді тварини. 10. Твердий кістковий наріст на голові деяких ссавців, що звужується до кінця. 12. Найбільший морський ссавець, схожий на рибу. 13. Великий хижий звір родини котячих. 15. Пологи у кролиці. 16. Велика жуйна парнокопитна тварина. 

По вертикалі: 1. Захворювання сільськогосподарських рослин, що характеризується поверхневим ураженням тканин. 2. Трав'яниста рослина родини злакових, зерна якої є цінним харчовим продуктом. 3. Найвища категорія в систематиці тварин і рослин, що об'єднує споріднені класи. 4. Баштанна сланка рослина з великими їстівними плодами. 5. Поширення рослин за допомогою різних зовнішніх факторів – людини, тварин, вітру, води тощо. 7. Багаторічна трав'яниста рослина родини макових із жовтими квітками і молочним соком, яка використовується в медицині. 11. Садове і лісове фруктове дерево з темно-зеленим цупким листям та плодами, що переважно мають форму заокругленого конуса. 12. Свійська птиця, яку розводять на м'ясо і для одержання яєць. 14. Порожнина між верхньою і нижньою щелепами з отвором у нижній частині обличчя. 15. Орган зору у людини, всіх хребетних та деяких безхребетних тварин.

 

Відповіді:

По горизонталі: 1. Паросток. 5. Агрус. 6. Павич. 8. Оса. 9. Ніс. 10. Ріг. 12. Кит. 13. Ягуар. 15. Окріл. 16. Антилопа.

По вертикалі: 1. Парша. 2. Рис. 3. Тип. 4. Кавун. 5. Алохорія. 7. Чистотіл. 11. Груша. 12. Курка. 14. Рот. 15. Око.

 

Кросворди на інші теми

 

Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz